Wszelką korespondencję, opinie lub sugestie proszę przesyłać na adres:

Jerzy Świdziński
Zagórzany 84
32-420 Gdów

jerzyswidzinski@poczta.onet.pl

------------------------------------


Zaprzyjaźnione strony

Księgarnia internetowa mm im. św. Jadwigi Królowej


Katalog stron sztuki - Fora muzyczneInformacje, imprezy

Szanowni Państwo,

Herbie Hancock, Robert Glasper, Nigel Kennedy i Mike Stern to największe gwiazdy, które wystąpią podczas jubileuszowej, 20 edycji Letniego Festiwalu Jazzowego, która wystartuje w Krakowie już 26 czerwca i potrwa aż do ostatniego dnia lipca.

Na Koncercie Inauguracyjnym 26 czerwca w Centrum Kongresowym ICE wystąpi Nigel Kennedy ze swoim zespołem jazzowym oraz z Orkiestrą Akademii Beethovenowskiej. Koncert pt. „Dla Przyjaciela” będzie dedykowany Jarkowi Śmietanie, z którym Kennedy współpracował kilkanaście lat. Obok kompozycji J.S.Bacha i N. Kennedy’ego zostaną wykonane utwory Śmietany. Koncert będzie zarazem inauguracją Międzynarodowego Jazzowgo Konkursu Gitarowego im. Jarka Śmietany, którego zasadnicza cześć odbędzie się w dniach 1- 4 lipca br. Do konkursu zgłosiło się 54 gitarzystów z 21 krajów świata, najlepsi z nich spotkają się 1 lipca w Krakowie, by walczyć o trofea Konkursu (łączna pula nagród sięga 17.000 USD), a przede wszystkim by wraz tuzami światowego jazzu oddać hołd wspaniałemu krakowskiemu gitarzyście - Jarkowi Śmietanie. Zwycięzców Konkursu poznamy podczas finałowej gali, która odbędzie się 4 lipca w Centrum Kongresowym ICE Kraków (godz. 20:00). Zapowiada się niezwykłe święto jazzowej gitary, bo tuż po występie najlepszych młodych muzyków na scenie pojawią się światowi giganci jazzowej gitary (i nie tylko). Tę część wieczoru rozpocznie formacja Mike Stern & Didier Lockwood Band, prowadzona przez dwóch charyzmatycznych jazzmanów: wybitnego amerykańskiego gitarzystę Mike'a Sterna oraz słynnego francuskiego skrzypka Didiera Lockwooda. W zespole zagrają ponadto: fenomenalny basista Tom Kennedy oraz równie wspaniały perkusista Steve Smith.

12 lipca w Kijów.Centrum zagra po raz pierwszy w Krakowie Trio Roberta Glaspera – rozchwytywanego ostatnio pianisty i kompozytora, laureata Nagrody Grammy oscylującego między nowoczesnym jazzem akustycznym a hip-hopem.

Niewątpliwie największą gwiazdą festiwalu będzie Herbie Hancock, który wystąpi solo, na fortepianie i keyboardach 21 lipca w Centrum Kongresowym ICE. Ten jeden z największych żyjących gigantów jazzu również wystąpi w Krakowie po raz pierwszy. Sensacyjnym aspektem jego występu będzie fakt, że usłyszymy tego legendarnego pianistę, keyboardzistę i kompozytora, bodaj pierwszy raz w Polsce – solo.

W bogatym programie festiwalu zaprezentowanych zostanie ponad 100 koncertów, z czego 30 codziennych koncertów gwiazd polskich w Piwnicy pod Baranami, 30 codziennych koncertów grup polskich i zagranicznych w sąsiadującym z Piwnicą klubie Harris Piano Jazz Bar, kilkanaście koncertów klubowych i plenerowych na Nocy Jazzu 18 lipca (m.in. Electro Deluxe z Francji), wiele koncertów i atrakcji na Niedzieli Nowoorleańskiej 4 lipca, kilkanaście koncertów z cyklu „Scena Młodych” i wiele innych koncertów, wystaw i wydarzeń.

Szczegółowy program na www.cracjazz.com

Bilety na koncerty gwiazd dostępne m.in. na www.eventim.pl oraz w punkcie sprzedaży w Krakowie w Info Kraków na ul. Jana 2.

Pozdrawiam,
Bożena Sowa
601 429 541
Copyright Nazwa.pl