Aktualne wyniki

Z Koncertu 1/4 finału nr 2 (rozstrzygnięcie 17.11.2019) przechodzą do Koncertów 1/2 finału:

1. Pieśń Heleny (z filmu Ogniem i mieczem) - Krzesimir Dębski (ur. 1953) - 3,25 punktów (w sumie 13,00)
2. Obraz VI - Finał (Malowanki ludowe op. 18) - Feliks Nowowiejski (1877-1946) - 2,50 punktów (w sumie 12,82)

Odpadają z rywalizacji:

3. Strzeż się szczeżui - Wojciech Karolak (ur. 1939) - 2,25 punktów (w sumie 11,54)
4. Praise the Lord - Piotr Baron (ur. 1961) - 2,00 punktów (w sumie 10,47)

Poprzednie wyniki

Z Koncertu 1/4 finału nr 1 (rozstrzygnięcie 10.11.2019) przechodzą do Koncertów 1/2 finału:

1. Rondo: Vivace (Koncert fortepianowy e-moll op. 11, cz. III) - Fryderyk Chopin (1810-1849) - 3,14 punktów (w sumie 13,65)
2. Tercet (z opery Straszny Dwór) - Stanisław Moniuszko (1819-1892) - 2,71 punktów (w sumie 11,22)

Odpadają z rywalizacji:

3. Grand Valse brillante Es-dur op. 18 - Fryderyk Chopin (1810-1849) - 2,28 punktów (w sumie 11,64)
4. Kołysanka Kruka - Bartosz Chajdecki (ur. 1980) - 1,85 punktów (w sumie 11,66)

------------------------

Z Koncertu 1/8 finału nr 8 (rozstrzygnięcie 03.11.2019) przechodzą do Koncertów 1/4 finału:

1. Kołysanka Kruka - Bartosz Chajdecki (ur. 1980) - 3,33 punktów (w sumie 9,81)
2. Polonez a-moll Pożegnanie Ojczyzny - Michał Kleofas Ogiński (1765-1833) - 2,55 punktów (w sumie 7,19)

Odpadają z rywalizacji:

3. Dancing with the bear (z filmu „Marzyciel”) - Jan A.P. Kaczmarek (ur. 1953) - 2,11 punktów (w sumie 7,71)
4. Andante molto sensenuto (IV Symfonia op. 60, cz. II) - Karol Szymanowski (1882-1937) - 2,00 punktów (w sumie 8,10)

-------------------------

Z Koncertu 1/8 finału nr 7 (rozstrzygnięcie 27.10.2019) przechodzą do Koncertów 1/4 finału:

1. Romanze: Larghetto (Koncert fortepianowy nr 1 e-moll op. 11, cz. II) - Fryderyk Chopin (1810-1849) - 3,50 punktów (w sumie 9,99)
2. Praise the Lord - Piotr Baron (ur. 1961) - 2,37 punktów (w sumie 8,47)

Odpadają z rywalizacji:

3. Obraz I – Pochód weselny (Malowanki ludowe op. 18) - Feliks Nowowiejski (1877-1946) - 2,25 punktów (w sumie 8,00)
4. Cracovienne fantastique H-dur - Ignacy Jan Paderewski (1860-1941) - 1,87 punktów (w sumie 6,70)

-------------------------

 Z Koncertu 1/8 finału nr 6 (rozstrzygnięcie 20.10.2019) przechodzą do Koncertów 1/4 finału:

1. Rondo: Vivace (Koncert fortepianowy e-moll op. 11, cz. III) - Fryderyk Chopin (1810-1849) - 3,85 punktów (w sumie 10,51)
2. Tercet (z opery Straszny Dwór) - Stanisław Moniuszko (1819-1892) - 2,71 punktów (w sumie 8,51)

Odpadają z rywalizacji:

3. Andante. Allegro risoluto (Sonata A-dur na fortepian i wiolonczelę op. 17, cz. I) - Zygmunt Stojowski (1870-1946) - 2,14 punktów (w sumie 8,39)
4. Chorale. Largo religiosamente (Koncert fortepianowy, cz. II) - Wojciech Kilar (1932-2013) - 1,28 punktów (w sumie 6,28)

-------------------------

Z Koncertu 1/8 finału nr 5 (rozstrzygnięcie 13.10.2019) przechodzą do Koncertów 1/4 finału:

1. Pieśń Heleny (z filmu Ogniem i mieczem) - Krzesimir Dębski (ur. 1953) - 3,00 punktów (w sumie 9,75)
2. Strzeż się szczeżui - Wojciech Karolak (ur. 1939) - 3,00 punktów (w sumie 9,29)

Odpadają z rywalizacji:

3. Presto molto agitato (Koncert fortepianowy, cz. III) - Andrzej Panufnik (1914-1991) - 2,50 punktów (w sumie 8,33)
4. Sleep Safe and Warm (z filmu „Dziecko Rosemary”) - Krzysztof Komeda (1931-1969) - 1,50 punktów (w sumie 6,53)

-------------------------

Z Koncertu 1/8 finału nr 4 (rozstrzygnięcie 06.10.2019) przechodzą do Koncertów 1/4 finału:

1. Czas honoru (z serialu Czas honoru) - Bartosz Chajdecki (ur. 1980) - 3,37 punktów (w sumie 10,27)
2. Polonez D-dur op. 9 nr 3 - Karol Józef Lipiński (1790-1861) - 2,75 punktów (w sumie 7,83)

Odpadają z rywalizacji:

3. Souvenir de Moscou op. 6 - Henryk Wieniawski (1835-1880) - 2,25 punktów (w sumie 8,08)
4. Romans (Serenada na smyczki G-dur op. 2, cz. II) - Mieczysław Karłowicz (1876 -1909) - 1,62 punktów (w sumie 7,92)

------------------------

Z Koncertu 1/8 finału nr 3 (rozstrzygnięcie 29.09.2019) przechodzą do Koncertów 1/4 finału:

1. Zbójnicki - Zbigniew Namysłowski (aranżacja) - 3,12 punktów (w sumie 9,44)
2. Warszawa (Muzyka do serialu „Czas honoru”) - Bartosz Chajdecki (ur. 1980) - 2,62 punktów (w sumie 9,62)

Odpadają z rywalizacji:

3. Pieśń Rodzin Katyńskich op. 81 - Henryk Mikołaj Górecki (1933-2010) - 2,12 punktów (w sumie 8,12)
4. Tercet: Zofia, Janusz, Stolnik (z opery Halka) - Stanisław Moniuszko (1819-1892) - 2,12 punktów (w sumie 7,22)

------------------------

Z Koncertu 1/8 finału nr 2 (rozstrzygnięcie 22.09.2019) przechodzą do Koncertów 1/4 finału:

1. Battle (z filmu Battle For Terra) - Abel Korzeniowski (ur. 1972) - 3,14 punktów (w sumie 8,64)
2. Allegretto (Koncert fortepianowy C-dur op. 14, cz. III) - Franciszek Lessel (1780-1838) - 3,00 punktów (w sumie 9,00)

Odpadają z rywalizacji:

3. Song of Cherubim - Krzysztof Penderecki (ur. 1933) - 2,42 punktów (w sumie 8,75)
4. Allegro (Sonata a-moll na wiolonczelę i fortepian op. 10, cz. I) - Ludomir Różycki (1884-1953) - 1,42 punktów (w sumie 8,42)

------------------------

Z Koncertu 1/8 finału nr 1 (rozstrzygnięcie 15.09.2019) przechodzą do Koncertów 1/4 finału:

1. Obraz VI - Finał (Malowanki ludowe op. 18) - Feliks Nowowiejski (1877-1946) - 3,12 punktów (w sumie 10,32)
2. Grand Valse brillante Es-dur op. 18 - Fryderyk Chopin (1810-1849) - 3,00 punktów (w sumie 9,36)

Odpadają z rywalizacji:

3. Ucieczka (z serialu Dom) - Waldemar Kazanecki (1929-1991) - 2,12 punktów (w sumie 8,17)
4. Le carnaval russe op. 11 - Henryk Wieniawski (1835-1880) - 1,75 punktów (w sumie 7,25)

------------------------

Z Koncertu 1/16 finału nr 16 (rozstrzygnięcie 08.09.2019) przechodzą do Koncertów 1/8 finału:

1. Rondo: Vivace (Koncert fortepianowy e-moll op. 11, cz. III) - Fryderyk Chopin (1810-1849) - 3,50 punktów (w sumie 6,66)
2. Obraz I – Pochód weselny (Malowanki ludowe op. 18) - Feliks Nowowiejski (1877-1946) - 3,00 punktów (w sumie 5,75)

Odpadają z rywalizacji:

3. Nova Casa - Adam Jarzębski (ok. 1590-ok. 1649) - 2,25 punktów (w sumie 4,50)
4. Modlitwa Dziewicy - Tekla Bądarzewska-Baranowska (1834-1861) - 1,25 punktów (w sumie 3,05)

-----------------------

Z Koncertu 1/16 finału nr 15 (rozstrzygnięcie 01.09.2019) przechodzą do Koncertów 1/8 finału:

1. Romans (Serenada na smyczki G-dur op. 2, cz. II) - Mieczysław Karłowicz (1876 -1909) - 3,50 punktów (w sumie 6,30)
2. Zbójnicki - Zbigniew Namysłowski (aranżacja) - 3,16 punktów (w sumie 6,32)

Odpadają z rywalizacji:

3. Aria Króla (z opery Henryk VI na łowach) - Karol Kurpiński (1785-1857) - 2,00 punktów (w sumie 4,40)
4. Sanctus (Missa brevis) - Bartłomiej Pękiel (?-1670) - 1,33 punktów (w sumie 3,16)

-----------------------

Z Koncertu 1/16 finału nr 14 (rozstrzygnięcie 25.08.2019) przechodzą do Koncertów 1/8 finału:

1. Romanze: Larghetto (Koncert fortepianowy nr 1 e-moll op. 11, cz. II) - Fryderyk Chopin (1810-1849) - 3,33 punktów (w sumie 6,49)
2. Polonez D-dur op. 9 nr 3 - Karol Józef Lipiński (1790-1861) - 2,66 punktów (w sumie 5,08)

Odpadają z rywalizacji:

3. Allegro moderato (Divertimento, cz. I) - Maciej Radziwiłł (1749-1800) - 2,66 punktów (w sumie 4,66)
4. Romans D-dur op. 23 - Karol Szymanowski (1882-1937) - 1,66 punktów (w sumie 4,49)

-----------------------

Z Koncertu 1/16 finału nr 13 (rozstrzygnięcie 18.08.2019) przechodzą do Koncertów 1/8 finału:

1. Presto molto agitato (Koncert fortepianowy, cz. III) - Andrzej Panufnik (1914-1991) - 3,00 punktów (w sumie 5,83)
2. Cracovienne fantastique H-dur - Ignacy Jan Paderewski (1860-1941) - 2,83 punktów (w sumie 4,83)

Odpadają z rywalizacji:

3. Rondo Es-dur op. 16 - Fryderyk Chopin (1810-1849) - 2,66 punktów (w sumie 5,86)
4. Serenade. Tempo di Valse (Kwartet klarnetowy, cz. III) - Krzysztof Penderecki (ur. 1933) - 1,50 punktów (w sumie 3,92)

-----------------------

Z Koncertu 1/16 finału nr 12 (rozstrzygnięcie 11.08.2019) przechodzą do Koncertów 1/8 finału:

1. Warszawa (Muzyka do serialu „Czas honoru”) - Bartosz Chajdecki (ur. 1980) - 3,80 punktów (w sumie 7,00)
2. Ucieczka (z serialu Dom) - Waldemar Kazanecki (1929-1991) - 3,20 punktów (w sumie 6,05)

Odpadają z rywalizacji:

3. Cisza morska (Sonety krymskie) - Stanisław Moniuszko (1819-1872) - 1,60 punktów (w sumie 3,60)
4. Vivace (II Kwartet smyczkowy, cz. II) - Karol Szymanowski (1882-1937) - 1,40 punktów (w sumie 3,82)

----------------------

Z Koncertu 1/16 finału nr 11 (rozstrzygnięcie 04.08.2019) przechodzą do Koncertów 1/8 finału:

1. Pieśń Rodzin Katyńskich op. 81 - Henryk Mikołaj Górecki (1933-2010) - 3,00 punktów (w sumie 6,00)
2. Tercet (z opery Straszny Dwór) - Stanisław Moniuszko (1819-1892) - 2,60 punktów (w sumie 5,80)

Odpadają z rywalizacji:

3. Taniec (Mała suita) - Witold Lutosławski (1913-1994) - 2,20 punktów (w sumie 4,70)
4. Credo (Missa brevis) - Bartłomiej Pękiel (?–1670) - 2,20 punktów (w sumie 4,20)

---------------------

Z Koncertu 1/16 finału nr 10 (rozstrzygnięcie 28.07.2019) przechodzą do Koncertów 1/8 finału:

1. Andante. Allegro risoluto (Sonata A-dur na fortepian i wiolonczelę op. 17, cz. I) - Z. Stojowski (1870-1946) - 3,00 punktów (w sumie 6,25)
2. Allegretto (Koncert fortepianowy C-dur op. 14, cz. III) - Franciszek Lessel (1780-1838) - 3,00 punktów (w sumie 6,00)

Odpadają z rywalizacji:

3. Pierwsze spotkanie (z filmu Quo vadis) - Jan A.P. Kaczmarek (ur. 1953) - 2,50 punktów (w sumie 5,00)
4. Psalm III. Mocny Boże, jákóż ich wielé powstało - Mikołaj Gomółka (ok. 1535-po 1591) - 1,50 punktów (w sumie 3,50)

----------------------

Z Koncertu 1/16 finału nr 9 (rozstrzygnięcie 21.07.2019) przechodzą do Koncertów 1/8 finału:

1. Kołysanka Kruka - Bartosz Chajdecki (ur. 1980) - 3,20 punktów (w sumie 6,48)
2. Tercet: Zofia, Janusz, Stolnik (z opery Halka) - Stanisław Moniuszko (1819-1892) - 2,60 punktów (w sumie 5,10)

Odpadają z rywalizacji:

3. Andante (Sonata A-dur na fortepian i wiolonczelę op. 17, cz. II) - Zygmunt Stojowski (1870-1946) - 2,20 punktów (w sumie 5,20)
4. Preludio d-moll (Stara suita op. 3) - Ignacy Jan Paderewski (1860-1941) - 2,00 punktów (w sumie 4,00)

----------------------

Z Koncertu 1/16 finału nr 8 (rozstrzygnięcie 14.07.2019) przechodzą do Koncertów 1/8 finału:

1. Pieśń Heleny (z filmu Ogniem i mieczem) - Krzesimir Dębski (ur. 1953) - 3,75 punktów (w sumie 6,75)
2. Polonez a-moll Pożegnanie Ojczyzny - Michał Kleofas Ogiński (1765-1833) - 2,50 punktów (w sumie 4,64)

Odpadają z rywalizacji:

3. Przyszedłem i ujrzałem (Requiem dla mojego przyjaciela) - Zbigniew Preisner (ur. 1955) - 2,00 punktów (w sumie 4,50)
4. Credo (Msza B-dur „Piotrowińska”) - Stanisław Moniuszko (1819-1892) - 1,75 punktów (w sumie 5,08)

-----------------------

Z Koncertu 1/16 finału nr 7 (rozstrzygnięcie 07.07.2019) przechodzą do Koncertów 1/8 finału:

1. Le carnaval russe op. 11 - Henryk Wieniawski (1835-1880) - 3,00 punktów (w sumie 5,50)
2. Battle (z filmu Battle For Terra) - Abel Korzeniowski (ur. 1972) - 2,50 punktów (w sumie 5,50)

Odpadają z rywalizacji:

3. Canzona prima a tre - Marcin Mielczewski (?-1651) - 2,50 punktów (w sumie 4,64)
4. Sanctus, Benedictus - Marcin Leopolita (1537-1584) - 2,00 punktów (w sumie 5,40)

------------------------

Z Koncertu 1/16 finału nr 6 (rozstrzygnięcie 30.06.2019) przechodzą do Koncertów 1/8 finału:

1. Strzeż się szczeżui - Wojciech Karolak (ur. 1939) - 2,87 punktów (w sumie 6,29)
2. Sleep Safe and Warm (z filmu „Dziecko Rosemary”) - Krzysztof Komeda (1931-1969) - 2,87 punktów (w sumie 5,03)

Odpadają z rywalizacji:

3. Intrada (Koncert na orkiestrę, cz. I) - Witold Lutosławski (1913-1994) - 2,12 punktów (w sumie 5,12)
4. Largo (Koncert na kontrabas i orkiestrę, cz. II) - Andrzej Cwojdziński (ur. 1928) - 2,12 punktów (w sumie 4,69)

------------------------

Z Koncertu 1/16 finału nr 5 (rozstrzygnięcie 23.06.2019) przechodzą do Koncertów 1/8 finału:

1. Czas honoru (z serialu Czas honoru) - Bartosz Chajdecki (ur. 1980) - 3,40 punktów (w sumie 6,90)
2. Dancing with the bear (z filmu „Marzyciel”) - Jan A.P. Kaczmarek (ur. 1953) - 3,00 punktów (w sumie 5,60)

Odpadają z rywalizacji:

3. Presto (Trzy tańce na orkiestrę, cz. III) - Henryk Mikołaj Górecki (1933-2010) - 2,20 punktów (w sumie 5,20)
4. Mazurek nr 3 - Roman Maciejewski (1910-1998) - 1,40 punktów (w sumie 3,56)

-----------------------

Z Koncertu 1/16 finału nr 4 (rozstrzygnięcie 16.06.2019) przechodzą do Koncertów 1/8 finału:

1. Song of Cherubim - Krzysztof Penderecki (ur. 1933) - 2,83 punktów (w sumie 6,33)
2. Souvenir de Moscou op. 6 - Henryk Wieniawski (1835-1880) - 2,83 punktów (w sumie 5,83)

Odpadają z rywalizacji:

3. Finale. Presto non tanto (Sonata h-moll op. 58, cz. IV) - Fryderyk Chopin (1810-1849) - 2,66 punktów (w sumie 5,26)
4. Te lucis ante terminum (Completorium) - Grzegorz Gerwazy Gorczycki (ok. 1665-1734) - 1,66 punktów (w sumie 3,82)

-----------------------

Z Koncertu 1/16 finału nr 3 (rozstrzygnięcie 09.06.2019) przechodzą do Koncertów 1/8 finału:

1. Andante molto sensenuto (IV Symfonia op. 60, cz. II) - Karol Szymanowski (1882-1937) - 3,50 punktów (w sumie 6,10)
2. Praise the Lord - Piotr Baron (ur. 1961) - 2,50 punktów (w sumie 6,10)

Odpadają z rywalizacji:

3. Ecce nunc benedicite (Completorium) - Grzegorz Gerwazy Gorczycki (ok. 1665-1734) - 2,25 punktów (w sumie 5,25)
4. Psalm XX. Wsiádaj z dobrym sercem, o królu cnotliwy - Mikołaj Gomółka (ok. 1535-po 1591) - 1,75 punktów (w sumie 3,95)

-----------------------

Z Koncertu 1/16 finału nr 2 (rozstrzygnięcie 02.06.2019) przechodzą do Koncertów 1/8 finału:

1. Allegro (Sonata a-moll na wiolonczelę i fortepian op.10, cz. I) - Ludomir Różycki (1884-1953) - 3,20 punktów (w sumie 7,00)
2. Chorale. Largo religiosamente (Koncert fortepianowy, cz. II) - Wojciech Kilar (1932-2013) - 2,80 punktów (w sumie 5,00)

Odpadają z rywalizacji:

3. Bitwa (z filmu „Pan Tadeusz”) - Wojciech Kilar (1932-2013) - 2,00 punktów (w sumie 5,00)
4. Oj, zagraj mi muzyko! - Rokiczanka (aranżacja) - 2,00 punktów (w sumie 4,71)

---------------------

Z Koncertu 1/16 finału nr 1 (rozstrzygnięcie 26.05.2019) przechodzą do Koncertów 1/8 finału:

1. Obraz VI - Finał (Malowanki ludowe op. 18) - Feliks Nowowiejski (1877-1946) - 3,20 punktów (w sumie 7,20)
2. Grand Valse brillante Es-dur op. 18 - Fryderyk Chopin (1810-1849) - 3,20 punktów (w sumie 6,36)

Odpadają z rywalizacji:

3. Habanera (Suita hiszpańska na dwie gitary, cz. II) - Roman Maciejewski (1910-1998) - 2,20 punktów (w sumie 4,95)
4. Vivace (Symfonia, cz. III) - Anonim (kompoztor polski z XVIII wieku) - 1,40 punktów (w sumie 3,60)

---------------------

Z Debiutów nr 20 (rozstrzygnięcie 19.05.2019) przechodzą do Koncertów 1/16 finału:

1. Praise the Lord - Piotr Baron (ur. 1961) - 3,60 punktów
2. Sanctus, Benedictus - Marcin Leopolita (1537-1584) - 3,40 punktów
3. Modlitwa Dziewicy - Tekla Bądarzewska-Baranowska (1834-1861) - 1,80 punktów

Odpada z rywalizacji:

4. Bagattelae di Dahlem II (cz. V) - Witold Szalonek (1927-2001) - 1,20 punktów

--------------------

Z Debiutów nr 19 (rozstrzygnięcie 12.05.2019) przechodzą do Koncertów 1/16 finału:

1. Allegretto (Koncert fortepianowy C-dur op. 14, cz. III) - Franciszek Lessel (1780-1838) - 3,00 punktów
2. Pieśń Rodzin Katyńskich op. 81 - Henryk Mikołaj Górecki (1933-2010) - 3,00 punktów
3. Taniec (Mała suita) - Witold Lutosławski (1913-1994) - 2,50 punktów

Odpada z rywalizacji:

4. Pieśń Bez Słów - Józef Wieniawski (1837-1912) - 1,50 punktów

---------------------

Z Debiutów nr 18 (rozstrzygnięcie 05.05.2019) przechodzą do Koncertów 1/16 finału:

1. Strzeż się szczeżui - Wojciech Karolak (ur. 1939) - 3,42 punktów
2. Ucieczka (z serialu Dom) - Waldemar Kazanecki (1929-1991) - 2,85 punktów
3. Allegro moderato (Divertimento, cz. I) - Maciej Radziwiłł (1749-1800) - 2,00 punktów

Odpada z rywalizacji:

4. Gloria III - Mikołaj z Radomia (1400-1450) - 1,42 punktów

---------------------

Z Debiutów nr 17 (rozstrzygnięcie 28.04.2019) przechodzą do Koncertów 1/16 finału:

1. Kołysanka Kruka - Bartosz Chajdecki (ur. 1980) - 3,28 punktów
2. Polonez D-dur op. 9 nr 3 - Karol Józef Lipiński (1790-1861) - 2,42 punktów

3. Canzona prima a tre - Marcin Mielczewski (?-1651) - 2,14 punktów
4. Polonez a-moll Pożegnanie Ojczyzny - Michał Kleofas Ogiński (1765-1833) - 2,14 punktów

---------------------

Z Debiutów nr 16 (rozstrzygnięcie 21.04.2019) przechodzą do Koncertów 1/16 finału:

1. Obraz VI - Finał (Malowanki ludowe op. 18) - Feliks Nowowiejski (1877-1946) - 4,00 punktów
2. Tercet: Zofia, Janusz, Stolnik (z opery Halka) - Stanisław Moniuszko (1819-1892) - 2,50 punktów
3. Pierwsze spotkanie (z filmu Quo vadis) - Jan A.P. Kaczmarek (ur. 1953) - 2,50 punktów

Odpada z rywalizacji:

4. Choral. Piu largo (Preludium chorałowe na orkiestrę smyczkową, cz. III) - Wojciech Kilar (1932-2013) - 1,00 punktów

--------------------

Z Debiutów nr 15 (rozstrzygnięcie 14.04.2019) przechodzą do Koncertów 1/16 finału:

1. Grand Valse brillante Es-dur op. 18 - Fryderyk Chopin (1810-1849) - 3,16 punktów
2. Andante (Sonata A-dur na fortepian i wiolonczelę op. 17, cz. II) - Zygmunt Stojowski (1870-1946) - 3,00 punktów
3. Sleep Safe and Warm (z filmu „Dziecko Rosemary”) - Krzysztof Komeda (1931-1969) - 2,16 punktów

Odpada z rywalizacji:

4. Prestissimo possibile (Arbor Cosmica) - Andrzej Panufnik (1914-1991) - 1,66 punktów

---------------------

Z Debiutów nr 14 (rozstrzygnięcie 07.04.2019) przechodzą do Koncertów 1/16 finału:

1. Pieśń Heleny (z filmu Ogniem i mieczem) - Krzesimir Dębski (ur. 1953) - 3,00 punktów
2. Le carnaval russe op. 11 - Henryk Wieniawski (1835-1880) - 2,50 punktów
3. Przyszedłem i ujrzałem (Requiem dla mojego przyjaciela) - Zbigniew Preisner (ur. 1955) - 2,50 punktów

Odpada z rywalizacji:

4. Cracovienne fantastique H-dur - Ignacy Jan Paderewski (1860-1941) - 2,00 punktów

---------------------

Z Debiutów nr 13 (rozstrzygnięcie 31.03.2019) przechodzą do Koncertów 1/16 finału:

1. Credo (Msza B-dur „Piotrowińska”) - Stanisław Moniuszko (1819-1892) - 3,33 punktów
2. Romans D-dur op. 23 - Karol Szymanowski (1882-1937) - 2,83 punktów
3. Mazurek nr 3 - Roman Maciejewski (1910-1998) - 2,16 punktów

Odpada z rywalizacji:

4. Ave Maria - Aldona Nawrocka (ur. 1977) - 1,66 punktów

----------------------

Z Debiutów nr 12 (rozstrzygnięcie 24.03.2019) przechodzą do Koncertów 1/16 finału:

1. Czas honoru (z serialu Czas honoru) - Bartosz Chajdecki (ur. 1980) - 3,50 punktów
2. Rondo: Vivace (Koncert fortepianowy e-moll op. 11, cz. III) - Fryderyk Chopin (1810-1849) - 3,16 punktów
3. Sanctus (Missa brevis) - Bartłomiej Pękiel (?-1670) - 1,83 punktów

Odpada z rywalizacji:

4. Polonez (z opery Henryk VI na łowach) - Karol Kurpiński (1785-1857) - 1,50 punktów

----------------------

Z Debiutów nr 11 (rozstrzygnięcie 17.03.2019) przechodzą do Koncertów 1/16 finału:

1. Battle (z filmu Battle For Terra) - Abel Korzeniowski (ur. 1972) - 3,00 punktów
2. Largo (Koncert na kontrabas i orkiestrę, cz. II) - Andrzej Cwojdziński (ur. 1928) - 2,57 punktów
3. Serenade. Tempo di Valse (Kwartet klarnetowy, cz. III) - Krzysztof Penderecki (ur. 1933) - 2,42 punktów

Odpada z rywalizacji:

4. Cisza morska (Sonety krymskie) - Stanisław Moniuszko (1819-1872) - 2,00 punktów

-----------------------

Z Debiutów nr 10 (rozstrzygnięcie 10.03.2019) przechodzą do Koncertów 1/16 finału:

1. Rondo Es-dur op. 16 - Fryderyk Chopin (1810-1849) - 3,20 punktów
2. Intrada (Koncert na orkiestrę, cz. I) - Witold Lutosławski (1913-1994) - 3,00 punktów
3. Psalm XX. Wsiádaj z dobrym sercem, o królu cnotliwy - Mikołaj Gomółka (ok. 1535-po 1591) - 2,20 punktów

Odpada z rywalizacji:

4. Allegro. Rondo (Symfonia B-dur, cz. III) - Jakub Gołąbek (1739-1789) - 1,60 punktów

------------------------

Z Debiutów nr 9 (rozstrzygnięcie 03.03.2019) przechodzą do Koncertów 1/16 finału:

1. Zbójnicki - Zbigniew Namysłowski (aranżacja) - 3,16 punktów
2. Presto molto agitato (Koncert fortepianowy, cz. III) - Andrzej Panufnik (1914-1991) - 2,83 punktów
3. Te lucis ante terminum (Completorium) - Grzegorz Gerwazy Gorczycki (ok. 1665-1734) - 2,16 punktów

Odpada z rywalizacji:

4. Caprice (genre Scarlatti) G-dur - Ignacy Jan Paderewski (1860-1941) - 1,83 punktów

-----------------------

Z Debiutów nr 8 (rozstrzygnięcie 24.02.2019) przechodzą do Koncertów 1/16 finału:

1. Presto (Trzy tańce na orkiestrę, cz. III) - Henryk Mikołaj Górecki (1933-2010) - 3,00 punktów
2. Oj, zagraj mi muzyko! - Rozkiczanka (aranżacja) - 2,71 punktów
3. Vivace (II Kwartet smyczkowy, cz. II) - Karol Szymanowski (1882-1937) - 2,42 punktów

Odpada z rywalizacji:

4. Pater Noster - Józef Świder (1930-2014) - 1,85 punktów

----------------------

Z Debiutów nr 7 (rozstrzygnięcie 17.02.2019) przechodzą do Koncertów 1/16 finału:

1. Allegro (Sonata a-moll na wiolonczelę i fortepian op.10, cz. I) - Ludomir Różycki (1884-1953) - 3,80 punktów
2. Finale. Presto non tanto (Sonata h-moll op. 58, cz. IV) - Fryderyk Chopin (1810-1849) - 2,60 punktów
3. Dancing with the bear (z filmu „Marzyciel”) - Jan A.P. Kaczmarek (ur. 1953) - 2,60 punktów

Odpada z rywalizacji:

4. Küstrinella - Adam Jarzębski (ok. 1590-ok. 1649) - 1,00 punktów

----------------------

Z Debiutów nr 6 (rozstrzygnięcie 10.02.2019) przechodzą do Koncertów 1/16 finału:

1. Andante. Allegro risoluto (Sonata A-dur na fortepian i wiolonczelę op. 17, cz. I) - Zygmunt Stojowski (1870-1946) - 3,25 punktów
2. Obraz I – Pochód weselny (Malowanki ludowe op. 18) - Feliks Nowowiejski (1877-1946) - 2,75 punktów
3. Habanera (Suita hiszpańska na dwie gitary, cz. II) - Roman Maciejewski (1910-1998) - 2,75 punktów

Odpada z rywalizacji:

4. Agnus Dei - Aldona Nawrocka (ur. 1977) - 1,25 punktów

---------------------

Z Debiutów nr 5 (rozstrzygnięcie 03.02.2019) przechodzą do Koncertów 1/16 finału:

1. Warszawa (Muzyka do serialu „Czas honoru”) - Bartosz Chajdecki (ur. 1980) - 3,20 punktów
2. Romans (Serenada na smyczki G-dur op. 2, cz. II) - Mieczysław Karłowicz (1876 -1909) - 2,80 punktów
3. Chorale. Largo religiosamente (Koncert fortepianowy, cz. II) - Wojciech Kilar (1932-2013) - 2,20 punktów

Odpada z rywalizacji:

4. Redyk (Harnasie op. 55) - Karol Szymanowski (1882-1937) - 1,80 punktów

----------------------

Z Debiutów nr 4 (rozstrzygnięcie 27.01.2019) przechodzą do Koncertów 1/16 finału:

1. Ecce nunc benedicite (Completorium) - Grzegorz Gerwazy Gorczycki (ok. 1665-1734) - 3,00 punktów
2. Souvenir de Moscou op. 6 - Henryk Wieniawski (1835-1880) - 3,00 punktów
3. Aria Króla (z opery Henryk VI na łowach) - Karol Kurpiński (1785-1857) - 2,40 punktów

Odpada z rywalizacji:

4. Et tua res agitur - Marcin Błażewicz (ur. 1953) - 1,60 punktów

-----------------------

Z Debiutów nr 3 (rozstrzygnięcie 20.01.2019) przechodzą do Koncertów 1/16 finału:

1. Romanze: Larghetto (Koncert fortepianowy nr 1 e-moll op. 11, cz. II) - Fryderyk Chopin (1810-1849) - 3,16 punktów
2. Bitwa (z filmu „Pan Tadeusz”) - Wojciech Kilar (1932-2013) - 3,00 punktów
3. Credo (Missa brevis) - Bartłomiej Pękiel (?–1670) - 2,00 punktów

Odpada z rywalizacji:

4. Oratio (Requiem) - Roman Maciejewski (1910-1998) - 1,83 punktów

----------------------

Z Debiutów nr 2 (rozstrzygnięcie 13.01.2019) przechodzą do Koncertów 1/16 finału:

1. Tercet (z opery Straszny Dwór) - Stanisław Moniuszko (1819-1892) - 3,20 punktów
2. Andante molto sensenuto (IV Symfonia op. 60, cz. II) - Karol Szymanowski (1882-1937) - 2,60 punktów
3. Vivace (Symfonia, cz. III) - Anonim (kompoztor polski z XVIII wieku) - 2,20 punktów

Odpada z rywalizacji:

4. Psalm III. Mocny Boże, jákóż ich wielé powstało - Mikołaj Gomółka (ok. 1535-po 1591) - 2,00 punktów

---------------------

Z Debiutów nr 1 (rozstrzygnięcie 06.01.2019) przechodzą do Koncertów 1/16 finału:

1. Song of Cherubim - Krzysztof Penderecki (ur. 1933) - 3,50 punktów
2. Nova Casa - Adam Jarzębski (ok. 1590-ok. 1649) - 2,25 punktów
3. Preludio d-moll (Stara suita op. 3) - Ignacy Jan Paderewski (1860-1941) - 2,00 punktów

Odpada z rywalizacji:

4. Trio na obój, harfę i perkusję, cz. I - Grażyna Bacewicz (1909-1969) - 1,25 punktów

Finał 2018

Wyniki WIELKIEGO FINAŁU 2018 (rozstrzygnięcie 23.12.2018):

1. Finale (Koncert skrzypcowy A-dur, cz. III) - Mieczysław Karłowicz (1876-1909) - 3,28 punktów (w sumie 18,98 punktów)
2. Allegro maestoso (Sonata h-moll op. 58, cz. I) - Fryderyk Chopin (1810-1849) - 2,28 punktów (w sumie 17,75 punktów)
3. Presto (Sinfonia concertante na obój i orkiestrę, cz. II) - Antoni Milwid (1755-1837) - 2,28 punktów (w sumie 16,87 punktów)
4. Preludium Des-dur op. 28 nr 15 - Fryderyk Chopin (1810-1849) - 2,14 punktów (w sumie 16,99 punktów)

Finał 2017

Wyniki WIELKIEGO FINAŁU 2017 (rozstrzygnięcie 24.12.2017):

1. Polonez (z serialu „Czas honoru”) - Bartosz Chajdecki (ur. 1980) - 3,00 punktów (w sumie 18,25 punktów)
2. Neverland - piano variation in blue (z filmu „Marzyciel”) - Jan A.P. Kaczmarek (ur. 1953) - 2,66 punktów (w sumie 18,41 punktów)
3. Ballada nr 1 g-moll op. 23 - Fryderyk Chopin (1810-1849) - 2,66 punktów (w sumie 18,26 punktów)
4. Scherzo-tarantelle op. 16 - Henryk Wieniawski (1835-1880) - 1,66 punktów (w sumie 16,71 punktów)

Finał 2016

Wyniki WIELKIEGO FINAŁU 2016 (rozstrzygnięcie 18.12.2016):

1. Lacrimosa - Czas płaczu (Requiem dla mojego przyjaciela) - Zbigniew Preisner (ur. 1955) - 3,66 punktów (w sumie 18,72 punktów)
2. W moim ogródecku - Rokiczanka - 2,66 punktów (w sumie 18,33 punktów)
3. Świątynia dumania (z filmu „Pan Tadeusz” A. Wajdy) - Wojciech Kilar (1932–2013) - 2,33 punktów (w sumie 17,93 punktów)
4. Polonez As-dur op. 53 nr 6 - Fryderyk Chopin (1810-1849) - 1,33 punktów (w sumie 17,03 punktów)

Finał 2015

Wyniki WIELKIEGO FINAŁU 2015 (rozstrzygnięcie 20.12.2015):

1. Orawa - Wojciech Kilar (1932-2013) - 3,00 pkt (w sumie 19,75 pkt)
2. Litania de Beata Maria Virgine d- moll (cz. V) - Józef Zeidler (1744-1806)
- 2,85 pkt (w sumie 18,70 pkt)
3. Allegro vivace (II Koncert skrzypcowy D-dur Op. 16; cz. III) - Emil Młynarski (1870-1935) - 2,42 pkt (w sumie 17,58 pkt)
4. Epilog. Już czas na sen - Jerzy Wasowski (1913-1984)/Jeremi Przybora (1915-2004) - 2,14 pkt (w sumie 19,69 pkt)

Finał 2014

Wyniki WIELKIEGO FINAŁU 2014 (rozstrzygnięcie 21.12.2014):

1. Spotkanie (muzyka do serialu „Czas honoru”) - Bartosz Chajdecki (ur. 1980) - 2,83 pkt (w sumie: 18,36 pkt)
2. Where is mr. Barrie? (muzyka do filmu „Marzyciel” Marca Forstera) - Jan A.P. Kaczmarek (ur. 1953) - 2,66 pkt (w sumie: 18,66 pkt)
3. Legenda op. 17 - Henryk Wieniawski (1835-1880) - 2,33 pkt (w sumie: 18,88 pkt)
4. Spotkanie (Requiem dla mojego przyjaciela, część II. Życie) - Zbigniew Preisner (ur. 1955) - 2,16 pkt (w sumie: 17,46 pkt)
Copyright Nazwa.pl