Aktualne wyniki

Z Koncertu 1/8 finału nr 7 (rozstrzygnięcie 25.10.2020) przechodzą do Koncertów 1/4 finału:

1. Z dnia na dzień - Henryk Miśkiewicz (ur. 1951) - 3,00 punktów (w sumie 8,31 punktów)
2. Litania de Beata Maria Virgine d- moll, cz. I - Józef Zeidler (1744-1806) - 2,71 punktów (w sumie 8,37 punktów)

Odpadają z rywalizacji:

3. Allegro molto vivace (Koncert fortepianowy a-moll op. 17, cz. III) - Ignacy Jan Paderewski (1860-1941) - 2,57 punktów (w sumie 7,61 punktów)
4. Pogoń (z filmu "Bandyta") - Michał Lorenc (ur. 1955) - 2,28 punktów (w sumie 8,40 punktów)

Poprzednie wyniki

Z Koncertu 1/8 finału nr 6 (rozstrzygnięcie 18.10.2020) przechodzą do Koncertów 1/4 finału: 

1. Forgotten overture (muzyka do filmu Marzyciel) - Jan A.P. Kaczmarek (ur. 1953) - 3,14 punktów (w sumie 9,28 punktów) 
2. Wałaski - Sławomir Czarnecki (ur. 1949) - 3,00 punktów (w sumie 8,71 punktów) 

Odpadają z rywalizacji: 

3. Allegro moderato (Divertimento, cz. I) - Feliks Janiewicz (1762-1848) - 2,14 punktów (w sumie 7,22 punktów) 
4. 6 Mazurków - Maria Szymanowska (1789-1831) - 1,71 punktów (w sumie 7,08 punktów)

-------------------

Z Koncertu 1/8 finału nr 5 (rozstrzygnięcie 11.10.2020) przechodzą do Koncertów 1/4 finału: 


1. Kołysanka na trio smyczkowe, flet, dwie gitary i czelestę - Roman Maciejewski (1910-1998) - 2,75 punktów (w sumie 7,83 punktów) 
2. Finale. Allegro moderato (II Koncert skrzypcowy d-moll op. 22, cz. III) - Henryk Wieniawski (1835-1880) - 2,62 punktów (w sumie 8,90 punktów) 

Odpadają z rywalizacji: 

3. Finale (Symfonia e-moll op.7 Odrodzenie, cz. IV) - Mieczysław Karłowicz (1876-1909) - 2,62 punktów (w sumie 8,45 punktów) 
4. Fuga d-moll - Ignacy Jan Paderewski (1860-1941) - 2,00 punktów (w sumie 7,37 punktów)

--------------------

Z Koncertu 1/8 finału nr 4 (rozstrzygnięcie 04.10.2020) przechodzą do Koncertów 1/4 finału: 


1. Batalia (Bitwa pod Możajskiem, cz. III) - Karol Kurpiński (1785-1857) - 2,71 punktów (w sumie 8,99 punktów) 
2. Gigue e-moll op. 23 - Henryk Wieniawski (1835-1880) - 2,57 punktów (w sumie 8,44 punktów) 

Odpadają z rywalizacji: 

3. Presto (Symfonia F-dur, cz. I) - Jan Engel (?-1788) - 2,57 punktów (w sumie 7,69 punktów) 
4. Pieśń - Józef Świder (1930-2014) - 2,14 punktów (w sumie 7,62 punktów)

-------------------

Z Koncertu 1/8 finału nr 3 (rozstrzygnięcie 27.09.2020) przechodzą do Koncertów 1/4 finału: 


1. Walc A-dur (Etrennes op. 27) - Juliusz Zarębski (1854-1885) - 3,12 punktów (w sumie 9,66 punktów) 
2. Cracovienne gracieuse (Impressions Op. 29) - Zygmunt Noskowski (1846-1909) - 2,37 punktów (w sumie 8,26 punktów) 

Odpadają z rywalizacji: 

3. Veni creator - Krzysztof Penderecki (1933-2020) - 2,25 punktów (w sumie 7,75 punktów) 
4. Romanza (Koncert skrzypcowy A-dur, cz. II) - Mieczysław Karłowicz (1876-1909) - 2,25 punktów (w sumie 7,48 punktów)

-------------------

Z Koncertu 1/8 finału nr 2 (rozstrzygnięcie 20.09.2020) przechodzą do Koncertów 1/4 finału: 


1. Sonata triowa G-dur - Stanisław Sylwester Szarzyński (ok.1650-ok. 1713) - 2,83 punktów (w sumie 8,33 punktów) 
2. Mazurek a-moll op. 68 nr 2 - Fryderyk Chopin (1810-1849) - 2,50 punktów (w sumie 9,12 punktów) 

Odpadają z rywalizacji: 

3. Bolero C- dur op. 19 - Fryderyk Chopin (1810-1849) - 2,50 punktów (w sumie 8,49 punktów) 
4. Allegro molto (Sonata a-moll na wiolonczelę i fortepian op. 10, cz. III) - Ludomir Różycki (1884-1953) - 2,16 punktów (w sumie 7,40 punktów)

-------------------

Z Koncertu 1/8 finału nr 1 (rozstrzygnięcie 13.09.2020) przechodzą do Koncertów 1/4 finału: 


1. Walc cis-moll op. 64 nr 2 - Fryderyk Chopin (1810-1849) - 3,00 punktów (w sumie 9,79 punktów) 
2. Allegro con fuoco (Koncert fortepianowy c-moll, cz. III) - Henryk Melcer-Szczawiński (1869-1928) - 2,87 punktów (w sumie 8,94 punktów) 

Odpadają z rywalizacji: 

3. Polonez A-dur op. 40 nr 1 - Fryderyk Chopin (1810-1849) - 2,62 punktów (w sumie 8,18 punktów) 
4. Magnificat - Gloria Patri (Vesperae in D) - Marcin Józef Żebrowski (1702-1770) - 1,50 punktów (w sumie 6,78 punktów)

---------------------

Z Koncertu 1/16 finału nr 16 (rozstrzygnięcie 06.09.2020) przechodzą do Koncertów 1/8 finału: 


1. Allegro molto (Sonata a-moll na wiolonczelę i fortepian op. 10, cz. III) - Ludomir Różycki (1884-1953) - 2,87 punktów (w sumie 5,24 punktów) 
2. Veni creator - Krzysztof Penderecki (1933-2020) - 2,50 punktów (w sumie 5,50 punktów) 

Odpadają z rywalizacji: 

3. Kyrie (Requiem) - Mateusz Zwierzchowski (ok.1713-1768) - 2,37 punktów (w sumie 4,99 punktów) 
4. Andante - Ignacy Feliks Dobrzyński (1807-1867) - 2,25 punktów (w sumie 4,36 punktów)

-------------------

Z Koncertu 1/16 finału nr 15 (rozstrzygnięcie 30.08.2020) przechodzą do Koncertów 1/8 finału: 


1. Forgotten overture (muzyka do filmu Marzyciel) - Jan A.P. Kaczmarek (ur. 1953) - 3,14 punktów (w sumie 6,14 punktów) 
2. Allegro molto vivace (Koncert fortepianowy a-moll op. 17, cz. III) - Ignacy J. Paderewski (1860-1941) - 2,42 punktów (w sumie 5,04 punktów) 

Odpadają z rywalizacji: 

3. Gloria (Missa Pastorycja E-dur) - Józef Zeidler (1744-1806) - 2,42 punktów (w sumie 4,64 punktów) 
4. Uwertura do opery "Leszek Biały" - Józef Elsner (1769-1854) - 2,00 punktów (w sumie 4,37 punktów)

-------------------

Z Koncertu 1/16 finału nr 14 (rozstrzygnięcie 23.08.2020) przechodzą do Koncertów 1/8 finału: 


1. Litania de Beata Maria Virgine d- moll, cz. I - Józef Zeidler (1744-1806) - 2,66 punktów (w sumie 5,66 punktów) 
2. Preludium (Cavatina) - Aleksander Tansman (1897-1986) - 2,66 punktów (w sumie 4,91 punktów) 

Odpadają z rywalizacji: 

3. Audite Morales (Audite Morales) - Bartłomiej Pękiel (?–1670) - 2,33 punktów (w sumie 4,95 punktów) 
4. Singletrack - Paweł Szymański (ur. 1954) - 2,33 punktów (w sumie 4,73 punktów)

------------------

Z Koncertu 1/16 finału nr 13 (rozstrzygnięcie 16.08.2020) przechodzą do Koncertów 1/8 finału: 


1. Finale. Allegro moderato (II Koncert skrzypcowy d-moll op. 22, cz. III) - Henryk Wieniawski (1835-1880) - 3,28 punktów (w sumie 6,28 punktów) 
2. Romanza (Koncert skrzypcowy A-dur, cz. II) - Mieczysław Karłowicz (1876-1909) - 2,57 punktów (w sumie 5,23 punktów) 

Odpadają z rywalizacji: 

3. Kalina - Ignacy Marcel Komorowski (1824-1857) - 2,42 punktów (w sumie 4,84 punktów) 
4. Motet Sub Tuum praesidium - Bartłomiej Pękiel (?–1670) - 1,71 punktów (w sumie 3,71 punktów)

------------------

Z Koncertu 1/16 finału nr 12 (rozstrzygnięcie 09.08.2020) przechodzą do Koncertów 1/8 finału: 


1. Batalia (Bitwa pod Możajskiem, cz. III) - Karol Kurpiński (1785-1857) - 3,28 punktów (w sumie 6,28 punktów) 
2. Allegro moderato (Divertimento, cz. I) - Feliks Janiewicz (1762-1848) - 2,42 punktów (w sumie 5,08 punktów) 

Odpadają z rywalizacji: 

3. Vivace (Symfonia B-dur, cz. IV) - Karol Józef Lipiński (1790-1861) - 2,28 punktów (w sumie 4,39 punktów) 
4. Koncert na skrzypce i orkiestrę, cz. III - Grażyna Bacewicz (1909-1969) - 2,00 punktów (w sumie 4,44 punktów)

------------------

Z Koncertu 1/16 finału nr 11 (rozstrzygnięcie 02.08.2020) przechodzą do Koncertów 1/8 finału: 


1. Cracovienne gracieuse (Impressions Op. 29) - Zygmunt Noskowski (1846-1909) - 3,14 punktów (w sumie 5,89 punktów) 
2. Finale (Symfonia e-moll op.7 Odrodzenie, cz. IV) - Mieczysław Karłowicz (1876-1909) - 2,71 punktów (w sumie 5,83 punktów) 

Odpadają z rywalizacji: 

3. Sanctus. Benedictus (Missa Paschalis) - Marcin Leopolita (ok. 1540-1589) - 2,28 punktów (w sumie 4,39 punktów) 
4. Agawe op. 38 - Karol Szymanowski (1882-1937) - 1,85 punktów (w sumie 4,29 punktów)

------------------

Z Koncertu 1/16 finału nr 10 (rozstrzygnięcie 26.07.2020) przechodzą do Koncertów 1/8 finału:

1. Bolero C- dur op. 19 - Fryderyk Chopin (1810-1849) - 2,87 punktów (w sumie 5,99 punktów)
2. Z dnia na dzień - Henryk Miśkiewicz (ur. 1951) - 2,87 punktów (w sumie 5,31 punktów)

Odpadają z rywalizacji:

3. Bez tytułu - Zbigniew Seifert (1946-1979) - 2,37 punktów (w sumie 4,49 punktów)
4. Lacrimosa - Witold Lutosławski (1913-1994) - 1,87 punktów (w sumie 4,64 punktów)

--------------------

Z Koncertu 1/16 finału nr 9 (rozstrzygnięcie 19.07.2020) przechodzą do Koncertów 1/8 finału:

1. Pogoń (z filmu "Bandyta") - Michał Lorenc (ur. 1955) - 3,00 punktów (w sumie 6,12 punktów)
2. Pieśń - Józef Świder (1930-2014) - 2,71 punktów (w sumie 5,48 punktów)

Odpadają z rywalizacji:

3. Adagio (Koncert fortepianowy C-dur op. 14, cz. II) - Franciszek Lessel (1780-1838) - 2,57 punktów (w sumie 5,07 punktów)
4. Finale - Wojciech Długoraj (1557-1619) - 1,71 punktów (w sumie 3,83 punktów)

--------------------

Z Koncertu 1/16 finału nr 8 (rozstrzygnięcie 12.07.2020) przechodzą do Koncertów 1/8 finału:

1. Walc A-dur (Etrennes op. 27) - Juliusz Zarębski (1854-1885) - 3,42 punktów (w sumie 6,54 punktów)
2. Polonez A-dur op. 40 nr 1 - Fryderyk Chopin (1810-1849) - 2,71 punktów (w sumie 5,56 punktów)

Odpadają z rywalizacji:

3. Victoria - Wojciech Kilar (1932-2013) - 2,14 punktów (w sumie 4,64 punktów)
4. Preludium Es-dur op. 38 nr 18 - Władysław Żeleński (1837-1921) - 1,71 punktów (w sumie 3,83 punktów)

---------------------

Z Koncertu 1/16 finału nr 7 (rozstrzygnięcie 05.07.2020) przechodzą do Koncertów 1/8 finału:

1. Allegro con fuoco (Koncert fortepianowy c-moll, cz. III) - Henryk Melcer-Szczawiński (1869-1928) - 3,85 punktów (w sumie 6,07 punktów)
2. Sonata triowa G-dur - Stanisław Sylwester Szarzyński (ok.1650-ok. 1713) - 2,28 punktów (w sumie 5,50 punktów)

Odpadają z rywalizacji:

3. Suscepit Israel - Marcin Józef Żebrowski (1702-1770) - 2,00 punktów (w sumie 4,87 punktów)
4. Dixit Dominus (Nieszpory) - Józef Zeidler (1744-1806) - 1,85 punktów (w sumie 4,35 punktów)

--------------------

Z Koncertu 1/16 finału nr 6 (rozstrzygnięcie 28.06.2020) przechodzą do Koncertów 1/8 finału:

1. Walc cis-moll op. 64 nr 2 - Fryderyk Chopin (1810-1849) - 3,57 punktów (w sumie 6,79 punktów)
2. Libera me, Domine (Conductus funebris) - Grzegorz Gerwazy Gorczycki (ok. 1665-1734) - 2,42 punktów (w sumie 5,29 punktów)

Odpadają z rywalizacji:

3. Ego sum pastor bonus - Wacław z Szamotuł (ok. 1524 - ok. 1560) - 2,14 punktów (w sumie 4,64 punktów)
4. Gloria II - Mikołaj z Radomia (I poł XV w.) - 1,85 punktów (w sumie 4,10 punktów)

--------------------

Z Koncertu 1/16 finału nr 5 (rozstrzygnięcie 21.06.2020) przechodzą do Koncertów 1/8 finału:

1. Mazurek a-moll op. 68 nr 2 - Fryderyk Chopin (1810-1849) - 3,37 punktów (w sumie 6,62 punktów)
2. 6 Mazurków - Maria Szymanowska (1789-1831) - 2,50 punktów (w sumie 5,37 punktów)

Odpadają z rywalizacji:

3. Capriccio Notturno Ed Arioso (Koncert na orkiestrę, cz. II) - Witold Lutosławski (1913-1994) - 2,12 punktów (w sumie 4,37 punktów)
4. Intermezzo (Biały Gołąbek) - Mieczysław Karłowicz (1876-1909) - 2,00 punktów (w sumie 4,55 punktów)

--------------------

Z Koncertu 1/16 finału nr 4 (rozstrzygnięcie 14.06.2020) przechodzą do Koncertów 1/8 finału:

1. Gigue e-moll op. 23 - Henryk Wieniawski (1835-1880) - 2,87 punktów (w sumie 5,87 punktów)
2. Presto (Symfonia F-dur, cz. I) - Jan Engel (?-1788) - 2,87 punktów (w sumie 5,12 punktów)

Odpadają z rywalizacji:

3. Rondo. Allegretto (Koncert skrzypcowy e-moll, cz. III) - Feliks Janiewicz (1762-1848) - 2,62 punktów (w sumie 5,90 punktów)
4. Sentinella - Adam Jarzębski (ok.1590-ok.1649) - 1,62 punktów (w sumie 4,17 punktów)

--------------------

Z Koncertu 1/16 finału nr 3 (rozstrzygnięcie 07.06.2020) przechodzą do Koncertów 1/8 finału:

1. Magnificat - Gloria Patri (Vesperae in D) - Marcin Józef Żebrowski (1702-1770) - 3,00 punktów (w sumie 5,28 punktów)
2. Wałaski - Sławomir Czarnecki (ur. 1949) - 2,71 punktów (w sumie 5,71 punktów)

Odpadają z rywalizacji:

3. Oberek (4 Tańce Polskie) - Tadeusz Szeligowski (1896-1963) - 2,71 punktów (w sumie 5,28 punktów)
4. Canzona prima a tre - Marcin Mielczewski (?-1651) - 1,57 punktów (w sumie 4,90 punktów)

---------------------

Z Koncertu 1/16 finału nr 2 (rozstrzygnięcie 31.05.2020) przechodzą do Koncertów 1/8 finału:

1. Fuga d-moll - Ignacy Jan Paderewski (1860-1941) - 2,75 punktów (w sumie 5,37 punktów)
2. Tarantela As-dur op. 43 - Fryderyk Chopin (1810-1849) - 2,62 punktów (w sumie 5,62 punktów)

Odpadają z rywalizacji:

3. Temat z filmu „Zazdrość i medycyna” - Wojciech Kilar (1932-2013) - 2,62 punktów (w sumie 4,95 punktów)
4. Sonata H-dur, cz. III - Józef Wieniawski (1837-1912) - 2,00 punktów (w sumie 5,37 punktów)

---------------------

Z Koncertu 1/16 finału nr 1 (rozstrzygnięcie 24.05.2020) przechodzą do Koncertów 1/8 finału:

1. Kołysanka na trio smyczkowe, flet, dwie gitary i czelestę - Roman Maciejewski (1910-1998) - 2,71 punktów (w sumie 5,08 punktów)
2. Hajducki - Mikołaj z Krakowa (1. połowa XVI wieku) - 2,57 punktów (w sumie 6,07 punktów)

Odpadają z rywalizacji:

3. Salve fidus Polonorum (Kantata o św. Wojciechu, cz. III) - Henryk Mikołaj Górecki (1933-2010) - 2,57 punktów (w sumie 5,57 punktów)
4. Psalm XXV. Do Ciebie, Panie, wzdycha serce moje - Mikołaj Gomółka (ok. 1535-po 1591) - 2,14 punktów (w sumie 4,76 punktów)

---------------------

Z Koncertu Debiutów nr 20 (rozstrzygnięcie 17.05.2020) przechodzą do Koncertów 1/16 finału:

1. Lacrimosa - Witold Lutosławski (1913-1994) - 2,77 punktów
2. Intermezzo (Biały Gołąbek) - Mieczysław Karłowicz (1876-1909) - 2,55 punktów
3. Koncert na skrzypce i orkiestrę, cz. III - Grażyna Bacewicz (1909-1969) - 2,44 punktów

Odpada z rywalizacji:

4. Gloria (Missa Pastorycja E-dur) - Józef Zeidler (1744-1806) - 2,22 punktów

---------------------

Z Koncertu Debiutów nr 19 (rozstrzygnięcie 10.05.2020) przechodzą do Koncertów 1/16 finału:

1. PsalmXXV. Do Ciebie, Panie, wzdycha serce moje - Mikołaj Gomółka (ok. 1535-po 1591) - 2,62 punktów
2. Fuga d-moll - Ignacy Jan Paderewski (1860-1941) - 2,62 punktów
3. Allegro molto (Sonata a-moll na wiolonczelę i fortepian op. 10, cz. III) - Ludomir Różycki (1884-1953) - 2,37 punktów
4. Kołysanka na trio smyczkowe, flet, dwie gitary i czelestę - Roman Maciejewski (1910-1998) - 2,37 punktów

---------------------

Z Koncertu Debiutów nr 18 (rozstrzygnięcie 03.05.2020) przechodzą do Koncertów 1/16 finału:

1. Gigue e-moll op. 23 - Henryk Wieniawski (1835-1880) - 3,00 punktów
2. Sentinella - Adam Jarzębski (ok.1590-ok.1649) - 2,55 punktów
3. Temat z filmu „Zazdrość i medycyna” - Wojciech Kilar (1932-2013) - 2,33 punktów

Odpada z rywalizacji:

4. The Witch - Krzysztof Komeda (1931-1969) - 2,11 punktów

----------------------

Z Koncertu Debiutów nr 17 (rozstrzygnięcie 26.04.2020) przechodzą do Koncertów 1/16 finału:

1. Wałaski - Sławomir Czarnecki (ur. 1949) - 3,00 punktów
2. Oberek (4 Tańce Polskie) - Tadeusz Szeligowski (1896-1963) - 2,57 punktów
3. Kalina - Ignacy Marcel Komorowski (1824-1857) - 2,42 punktów

Odpada z rywalizacji:

4. Amen (Stabat Mater) - Józef Zeidler (1744-1806) - 2,00 punktów

----------------------

Z Koncertu Debiutów nr 16 (rozstrzygnięcie 19.04.2020) przechodzą do Koncertów 1/16 finału:

1. Tarantela As-dur op. 43 - Fryderyk Chopin (1810-1849) - 3,00 punktów
2. Pieśń - Józef Świder (1930-2014) - 2,77 punktów
3. Agawe op. 38 - Karol Szymanowski (1882-1937) - 2,44 punktów

Odpada z rywalizacji:

4. Sonata na skrzypce i fortepian - Eugeniusz Knapik (ur. 1951) - 1,77 punktów

------------------------

Z Koncertu Debiutów nr 15 (rozstrzygnięcie 12.04.2020) przechodzą do Koncertów 1/16 finału:

1. Salve fidus Polonorum (Kantata o św. Wojciechu, cz. III) - Henryk Mikołaj Górecki (1933-2010) - 3,00 punktów
2. Suscepit Israel - Marcin Józef Żebrowski (1702-1770) - 2,87 punktów
3. Gloria II - Mikołaj z Radomia (I poł XV w.) - 2,25 punktów

Odpada z rywalizacji:

4. Melodia (Etrennes op. 27) - Juliusz Zarębski (1854-1885) - 1,87 punktów

------------------------

Z Koncertu Debiutów nr 14 (rozstrzygnięcie 05.04.2020) przechodzą do Koncertów 1/16 finału:

1. Mazurek a-moll op. 68 nr 2 - Fryderyk Chopin (1810-1849) - 3,25 punktów
2. Veni creator - Krzysztof Penderecki (1933-2020) - 3,00 punktów
3. Motet Sub Tuum praesidium - Bartłomiej Pękiel (?–1670) - 2,00 punktów

Odpada z rywalizacji:

4. Allegro molto (Symfonia D-dur, cz. I) - Antoni Habel (1760-1831) - 1,75 punktów

------------------------

Z Koncertu Debiutów nr 13 (rozstrzygnięcie 29.03.2020) przechodzą do Koncertów 1/16 finału:

1. Forgotten overture (muzyka do filmu Marzyciel) - Jan A.P. Kaczmarek (ur. 1953) - 3,00 punktów
2. Libera me, Domine (Conductus funebris) - Grzegorz Gerwazy Gorczycki (ok. 1665-1734) - 2,87 punktów
3. Bez tytułu - Zbigniew Seifert (1946-1979) - 2,12 punktów

Odpada z rywalizacji:

4. Lento (Okruchy światła) - Marcin Błażewicz (ur. 1953) - 2,00 punktów

------------------------

Z Koncertu Debiutów nr 12 (rozstrzygnięcie 22.03.2020) przechodzą do Koncertów 1/16 finału:

1. Finale (Symfonia e-moll op.7 Odrodzenie, cz. IV) - Mieczysław Karłowicz (1876-1909) - 3,12 punktów
2. Litania de Beata Maria Virgine d- moll, cz. I - Józef Zeidler (1744-1806) - 3,00 punktów
3. Capriccio Notturno Ed Arioso (Koncert na orkiestrę, cz. II) - Witold Lutosławski (1913-1994) - 2,25 punktów

Odpada z rywalizacji:

4. Finale (Symfonia f- moll op. 15, cz. III) - Karol Szymanowski (1882-1937) - 1,62 punktów

------------------------

Z Koncertu Debiutów nr 11 (rozstrzygnięcie 15.03.2020) przechodzą do Koncertów 1/16 finału:

1. Bolero C- dur op. 19 - Fryderyk Chopin (1810-1849) - 3,12 punktów
2. Kyrie (Requiem) - Mateusz Zwierzchowski (ok.1713-1768) - 2,62 punktów
3. Presto (Symfonia F-dur, cz. I) - Jan Engel (?-1788) - 2,25 punktów

Odpada z rywalizacji:

4. Allegro (Sonata na skrzypce i fortepian, cz. I) - Krzysztof Penderecki (ur. 1933) - 2,00 punktów

-------------------------

Z Koncertu Debiutów nr 10 (rozstrzygnięcie 08.03.2020) przechodzą do Koncertów 1/16 finału:

1. Rondo. Allegretto (Koncert skrzypcowy e-moll, cz. III) - Feliks Janiewicz (1762-1848) - 3,28 punktów
2. Polonez A-dur op. 40 nr 1 - Fryderyk Chopin (1810-1849) - 2,85 punktów
3. Magnificat - Gloria Patri (Vesperae in D) - Marcin Józef Żebrowski (1702-1770) - 2,28 punktów

Odpada z rywalizacji:

4. Vampire hunters - Wojciech Kilar (1932-2013) - 1,57 punktów

------------------------

Z Koncertu Debiutów nr 9 (rozstrzygnięcie 01.03.2020) przechodzą do Koncertów 1/16 finału:

1. Finale. Allegro moderato (II Koncert skrzypcowy d-moll op. 22, cz. III) - Henryk Wieniawski (1835-1880) - 3,00 punktów
2. Adagio (Koncert fortepianowy C-dur op. 14, cz. II) - Franciszek Lessel (1780-1838) - 2,50 punktów
3. Singletrack - Paweł Szymański (ur. 1954) - 2,40 punktów

Odpada z rywalizacji:

4. Offertorium Domine Jesu Christe (Missa Requiem) - Damian Stachowicz (1658-1699) - 2,10 punktów

-----------------------

Z Koncertu Debiutów nr 8 (rozstrzygnięcie 23.02.2020) przechodzą do Koncertów 1/16 finału:

1. Sonata triowa G-dur - Stanisław Sylwester Szarzyński (ok.1650-ok. 1713) - 3,22 punktów
2. Z dnia na dzień - Henryk Miśkiewicz (ur. 1951) - 2,44 punktów
3. Allegro con fuoco (Koncert fortepianowy c-moll, cz. III) - Henryk Melcer-Szczawiński (1869-1928) - 2,22 punktów

Odpada z rywalizacji:

4. Andante - Ignacy Feliks Dobrzyński (1807-1867) - 2,11 punktów

-----------------------

Z Koncertu Debiutów nr 7 (rozstrzygnięcie 16.02.2020) przechodzą do Koncertów 1/16 finału:

1. Canzona prima a tre - Marcin Mielczewski (?-1651) - 3,33 punktów
2. Romanza (Koncert skrzypcowy A-dur, cz. II) - Mieczysław Karłowicz (1876-1909) - 2,66 punktów
3. Vivace (Symfonia B-dur, cz. IV) - Karol Józef Lipiński (1790-1861) - 2,11 punktów

Odpada z rywalizacji:

4. Allegro vivace (Sonata na skrzypce i fortepian, cz. III) - Krzysztof Penderecki (ur. 1933) - 1,88 punktów

-----------------------

Z Koncertu Debiutów nr 6 (rozstrzygnięcie 09.02.2020) przechodzą do Koncertów 1/16 finału:

1. Pogoń (z filmu "Bandyta") - Michał Lorenc (ur. 1955) - 3,12 punktów
2. Allegro molto vivace (Koncert fortepianowy a-moll op. 17, cz. III) - Ignacy Jan Paderewski (1860-1941) - 2,62 punktów
3. Uwertura do opery "Leszek Biały" - Józef Elsner (1769-1854) - 2,37 punktów

Odpada z rywalizacji:

4. Laetentur Caeli - Mikołaj Zieleński (II poł. XVI w. - po 1615) - 1,87 punktów

----------------------

Z Koncertu Debiutów nr 5 (rozstrzygnięcie 02.02.2020) przechodzą do Koncertów 1/16 finału:

1. Walc A-dur (Etrennes op. 27) - Juliusz Zarębski (1854-1885) - 3,12 punktów
2. Batalia (Bitwa pod Możajskiem, cz. III) - Karol Kurpiński (1785-1857) - 3,00 punktów
3. Audite Morales (Audite Morales) - Bartłomiej Pękiel (?–1670) - 2,62 punktów

Odpada z rywalizacji:

4. Marsz fantastyczny (Suita orkiestrowa Kaziuki) - Tadeusz Szeligowski (1896-1963) - 1,25 punktów

-----------------------

Z Koncertu Debiutów nr 4 (rozstrzygnięcie 26.01.2020) przechodzą do Koncertów 1/16 finału:

1. Sonata H-dur, cz. III - Józef Wieniawski (1837-1912) - 3,37 punktów
2. Victoria - Wojciech Kilar (1932-2013) - 2,50 punktów
3. Finale - Wojciech Długoraj (1557-1619) - 2,12 punktów

Odpada z rywalizacji:

4. Scherzo. Vivo assai (Symfonia c-moll, cz. III) - Franciszek Mirecki (1791-1862) - 2,00 punktów

-----------------------

Z Koncertu Debiutów nr 3 (rozstrzygnięcie 19.01.2020) przechodzą do Koncertów 1/16 finału:

1. Walc cis-moll op. 64 nr 2 - Fryderyk Chopin (1810-1849) - 3,22 punktów
2. Allegro moderato (Divertimento, cz. I) - Feliks Janiewicz (1762-1848) - 2,66 punktów
3. Sanctus. Benedictus (Missa Paschalis) - Marcin Leopolita (ok. 1540-1589) - 2,11 punktów

Odpada z rywalizacji:

4. Koncert na skrzypce i orkiestrę, cz. III - Włodzimierz Kotoński (1925-2014) - 2,00 punktów

---------------------

Z Koncertu Debiutów nr 2 (rozstrzygnięcie 12.01.2020) przechodzą do Koncertów 1/16 finału:

1. Cracovienne gracieuse (Impressions Op. 29) - Zygmunt Noskowski (1846-1909) - 2,75 punktów
2. Ego sum pastor bonus - Wacław z Szamotuł (ok. 1524 - ok. 1560) - 2,50 punktów
3. Dixit Dominus (Nieszpory) - Józef Zeidler (1744-1806) - 2,50 punktów

Odpada z rywalizacji:

4. Preludium (Cavatina) - Aleksander Tansman (1897-1986) - 2,25 punktów

----------------------

Z Koncertu Debiutów nr 1 (rozstrzygnięcie 05.01.2020) przechodzą do Koncertów 1/16 finału:

1. Hajducki - Mikołaj z Krakowa (1. połowa XVI wieku) - 3,50 punktów
2. 6 Mazurków - Maria Szymanowska (1789-1831) - 2,87 punktów
3. Preludium Es-dur op. 38 nr 18 - Władysław Żeleński (1837-1921) - 2,12 punktów

Odpada z rywalizacji:

4. Allegro giusto (Symfonia nr 1, cz. I) - Witold Lutosławski (1913-1994) - 1,50 punktów

Finał 2019

1. Rondo: Vivace (Koncert fortepianowy e-moll op. 11, cz. III) - Fryderyk Chopin (1810-1849) - 2,66 punktów (w sumie 19,31)
2. Pieśń Heleny (z filmu Ogniem i mieczem) - Krzesimir Dębski (ur. 1953) - 2,44 punktów (w sumie 18,94)
3. Czas honoru (z serialu Czas honoru) - Bartosz Chajdecki (ur. 1980) - 2,44 punktów (w sumie 18,04)
4. Romanze: Larghetto (Koncert fortepianowy nr 1 e-moll op. 11, cz. II) - Fryderyk Chopin (1810-1849) - 2,44 punktów (w sumie 17,93)

Finał 2018

Wyniki WIELKIEGO FINAŁU 2018 (rozstrzygnięcie 23.12.2018):

1. Finale (Koncert skrzypcowy A-dur, cz. III) - Mieczysław Karłowicz (1876-1909) - 3,28 punktów (w sumie 18,98 punktów)
2. Allegro maestoso (Sonata h-moll op. 58, cz. I) - Fryderyk Chopin (1810-1849) - 2,28 punktów (w sumie 17,75 punktów)
3. Presto (Sinfonia concertante na obój i orkiestrę, cz. II) - Antoni Milwid (1755-1837) - 2,28 punktów (w sumie 16,87 punktów)
4. Preludium Des-dur op. 28 nr 15 - Fryderyk Chopin (1810-1849) - 2,14 punktów (w sumie 16,99 punktów)

Finał 2017

Wyniki WIELKIEGO FINAŁU 2017 (rozstrzygnięcie 24.12.2017):

1. Polonez (z serialu „Czas honoru”) - Bartosz Chajdecki (ur. 1980) - 3,00 punktów (w sumie 18,25 punktów)
2. Neverland - piano variation in blue (z filmu „Marzyciel”) - Jan A.P. Kaczmarek (ur. 1953) - 2,66 punktów (w sumie 18,41 punktów)
3. Ballada nr 1 g-moll op. 23 - Fryderyk Chopin (1810-1849) - 2,66 punktów (w sumie 18,26 punktów)
4. Scherzo-tarantelle op. 16 - Henryk Wieniawski (1835-1880) - 1,66 punktów (w sumie 16,71 punktów)

Finał 2016

Wyniki WIELKIEGO FINAŁU 2016 (rozstrzygnięcie 18.12.2016):

1. Lacrimosa - Czas płaczu (Requiem dla mojego przyjaciela) - Zbigniew Preisner (ur. 1955) - 3,66 punktów (w sumie 18,72 punktów)
2. W moim ogródecku - Rokiczanka - 2,66 punktów (w sumie 18,33 punktów)
3. Świątynia dumania (z filmu „Pan Tadeusz” A. Wajdy) - Wojciech Kilar (1932–2013) - 2,33 punktów (w sumie 17,93 punktów)
4. Polonez As-dur op. 53 nr 6 - Fryderyk Chopin (1810-1849) - 1,33 punktów (w sumie 17,03 punktów)

Finał 2015

Wyniki WIELKIEGO FINAŁU 2015 (rozstrzygnięcie 20.12.2015):

1. Orawa - Wojciech Kilar (1932-2013) - 3,00 pkt (w sumie 19,75 pkt)
2. Litania de Beata Maria Virgine d- moll (cz. V) - Józef Zeidler (1744-1806)
- 2,85 pkt (w sumie 18,70 pkt)
3. Allegro vivace (II Koncert skrzypcowy D-dur Op. 16; cz. III) - Emil Młynarski (1870-1935) - 2,42 pkt (w sumie 17,58 pkt)
4. Epilog. Już czas na sen - Jerzy Wasowski (1913-1984)/Jeremi Przybora (1915-2004) - 2,14 pkt (w sumie 19,69 pkt)

Finał 2014

Wyniki WIELKIEGO FINAŁU 2014 (rozstrzygnięcie 21.12.2014):

1. Spotkanie (muzyka do serialu „Czas honoru”) - Bartosz Chajdecki (ur. 1980) - 2,83 pkt (w sumie: 18,36 pkt)
2. Where is mr. Barrie? (muzyka do filmu „Marzyciel” Marca Forstera) - Jan A.P. Kaczmarek (ur. 1953) - 2,66 pkt (w sumie: 18,66 pkt)
3. Legenda op. 17 - Henryk Wieniawski (1835-1880) - 2,33 pkt (w sumie: 18,88 pkt)
4. Spotkanie (Requiem dla mojego przyjaciela, część II. Życie) - Zbigniew Preisner (ur. 1955) - 2,16 pkt (w sumie: 17,46 pkt)
Copyright Nazwa.pl